آموزش فتوشاپ :دستکاری حرفه ای تصاویر برای ساحت یک موجود فضایی دوستانه

آموزش-فتوشاپ,اموزش-فتوشاپ,آموزش-دستکاری-عکس

در این آموزش فتوشاپ این بار پارسی سایت دست بکار بزرگی زده است و برای کاربران خود یکی از نایاب ترین ، حرفه ای ترین و بار ارزش ترین آموزش های دستکاری تصاویر یا اصلاح تصاویر در فتوشاپ را از وب سایت Learn Photo Editing دریافت کرده ایم و به شکل کاملا روانی آن را ترجمه کرده ایم و با قیمت بسیار ناچیز این آموزش بسیار کاربردی را در اختیار شما قرار داده ایم ، لازم به ذکر است تمامی آموزش های این وب سایت به شکل پریمیوم بوده و بعد از پرداخت آموزش ها در اختیار شما قرار می گیرد. در این وب سایت تعداد ۲۸ آموزش قرار دارد که به قیمت ۲۸ دلار که قیمت قبلی ۴۷ دلار بوده است با یک آفر محدود زمانی  فروش می رسند. وب سایت پارسی سایت تمامی آموزش های این وب سایت را دریافت کرده است به زودی تمامی آموزش های این وب سایت را بصورت رایگان و یا ویژه به زبان فارسی در احتیار کاربران خود قرار می دهد

بیش از این ما یک آموزش از این وب سایت را در بخش ویژه با عنوان چگونگی تبدیل تصاویر به تبلیغات موثر و با کیفیت مجله  بصورت ویدئویی و به زبان فارسی در اختیار شما قرار داده بودیم که می توانید این آموزش را هم اینک دریافت کنید از وب سایت ما، نکته قابل توجه درخصوص خرید این چنین آموزش هایی از وب سایت ما صرفا حمایت شما را نسبت به خدمات و هزینه هایی که در سایت می شود را نشان می دهد و با این حمایت ها ما می توانید خدمات ویژه تری را بصورت رایگان و ویژه در اختیار کاربران خودمان قرار دهیم

این آموزش در ۶۱ مرحله بصورت پله به پله انجام شده است مزیت این آموزش این است که از مبتدی ترین قسمت های نرم افزار برای درک بهتر آموزش عکس برداری شده است که خود این عمل می تواند بسیار به کاربر کمک کند.

 • نرم افزار مورد نیاز : فتوشاپ
 • ورژن : CS3 به بالا
 • سطح آموزش : حرفه ای
 • زمان برای انجام این پروژه : ۵ الی ۸ ساعت
 • فرمت : PDF
 • تعداد صفحات : ۶۵ صفحه
 • فایل تمرین دارد
 • قیمت: ۱۵۰۰ تومان

مرور سریع بر آنچه در این آموزش اتفاق می افتد

اصلاح-تصویر,آموزش-دستکاری-عکس,آموزش-فتوشاپ

می‌توانید آنچه در ذهن دارید را با تکنیک اصلاح تصویر بر روی عکس های موجود (و یا عکس های خودتان) ایجاد کنید، در اینجا من تصمیم گرفتم یک موجود فضایی ایجاد کنم. وقتی شما پروژه‌ای این چنینی را آغاز می‌کنید، بهتر است قبل از آن کمی تحقیق کنید. من در قسمت تصاویر گوگل کلمۀ “موجود فضایی/Alien” را برای به دست آوردن منبع و کمی الهام گرفتن جستجو کردم. می‌خواستم یک موجود فضایی با کمی چین و چروک ایجاد کنم به همین خاطر عکس پایه را عکسی ذخیره شده از یک پیرمرد انتخاب کردم.

خب حالا، بیایید پدربزرگ را به یک آدم فضایی واقعی تبدیل کنیم.

نکته مهم: تصاویر استفاده شده در این آموزش در فایل تمرین این آموزش قرار دارد برای دسترسی به این فایل ها می بایست آموزش کامل را از تب خرید در بالا دریافت نمایید.

مرحله ۱

بر روی عکس زیر برای دریافت نسخۀ ۱۶۰۰×۱۱۴۲ px آن کلیک کنید سپس آن را در کامپیوتر خود ذخیره کنید، از این عکس به عنوان تصیر پایه استفاده می‌کنیم.

1

مرحله ۲

پس از اینکه تصویر را در فتوشاپ باز کردید، ابزار Magic Wand را از جعبه ابزار انتخاب کنید،Tolerance را روی ۲۵ تنظیم کنید (گوشه ی بالا سمت چب صفحۀ نمایش) و روی ناحیه ی سفید روی عکس کلیک کنید.

ناحیه ی انتخاب شده را به وسیلۀ کلیک بر روی “Select > Inverse” در منوی بالایی برعکس کنید.

2

مرحله ۳

حال روی Refine Edge که در بالای تصویر قرار دارد کلیک کنید. (برای اینکه گزینۀ Refine Edge نمایان شود، ابزار Magic Wand باید در حالت انتخاب باشد).

توجه داشته باشید اگر گزینۀ refine edge در نسخۀ فتوشاپ شما وجود نداشته باشد، میتوانید از ابزار Pen برای انتخاب شکل استفاده کنید، سپس روی تصویر کلیک راست نمایید، Make Selection را انتخاب کنید و مطابق با سلیقه ی خودتان feather radius را تنظیم کنید.

3

مرحله ۴

اکنون، میتوانید تا زمانی که نتیجه ی مطلوبی به دست آورید آن را تغییر دهید و یا میتوانید تنظیمات زیر را وارد کنید. (نکته: از پس زمینۀ مشکی استفاده کنید تا بتوانید روند کارتان را مشاهده کنید)

4

مرحله ۵

حالا که یک mask ایجاد کردید، آن را انتخاب کنید (مربع مشکی و سفید) و سپس در کامپیوتر کلید “Ctrl” یا در مک “cmd” را (همانطور که در زیر می بینید) بگیرید و نگه دارید، این کار باعث می شود شکل به حالت انتخاب درآید.

سپس، بر روی مربع رنگی کوچک کنار لایه (مرد) کلیک کنید. این کار باعث می شود که به جای انتخاب ناحیه ی سفید عکس، تصویر مرد انتخاب شود. سپس از آن کپی بگیرید. (“(“Edit > Copy

حالا یک تصویر جدید ایجاد میکنیم تا روی آن کار کنیم. برای ایجاد یک تصویر جدید به منوی “File >New Image” می‌رویم و طول تصویر جدید را به ۱۷۰۰ پیکسل تغییر می‌دهیم تا فضای بیشتر داشته باشیم.

و حالا تصویر مرد را که از قبل انتخاب کردیم بر روی بوم سفید جدید (تصویر جدید) کپی می‌کنیم و آن را به پایین تصویر انتقال می‌دهیم بنابراین در قسمت زیرین فضای سفیدی وجود نخواهد داشت. (در صورت وجود فضای خالی)

5

مرحله ۶

بسیار خب، حالا تصاویر را ترکیب و عکس زیر را دریافت کنید. روی آن کلیک کنید و سایز اصلی آن را ذخیره کنید.

6

مرحله ۷

اکنون، مانند دفعه ی قبل، میخواهیم صورت مرد را انتخاب کنیم، آن را از پس زمینۀ سفید با نرم ترین حالت ممکن جدا میکنیم.

ابزار Magic Wand را مانند دفعه ی قبل انتخاب کنید اما این بار، Tolerance را روی ۵ تنظیم کنید. روی پس زمینه ی سفید با ابزار Wand کلیک کرده و فضای سفید را انتخاب کنید. سپس “Select>Inverse” را برای برعکس کردن انتخاب فعال کنید.

مانند دفعه ی قبل، روی دکمه ی Refine Edge بالای تصویر کلیک کنید و تنظیمات زیر را انتخاب کنید.

ballbird

مرحله ۸

مانند دفعه ی قبل، کلید Ctrl را در حالی که روی مربع سفید و مشکی کلیک می کنید، فشار دهید. سپس روی مربع رنگی کنار آن (مرد) کلیک کنید و سپس “Edit<Copy” را انتخاب کنید. حالا میخواهیم سر مرد طاس را به تصویر اصلی که روی آن کار کردیم بچسبانیم. (پیرمرد)

مرحله ۹

پیش از ادامۀ کار، پس زمینه را آبی می کنیم و تغییرات تصویر را مشاهده می کنیم. میتوانید این رنگ را امتحان کنید “bad5e8”.

مرحله ۱۰

اکنون میخواهیم پوست سر براق و گوش های تیز را جایگزین موهای پیرمرد کنیم. لایه ی ” bald guy ” را انتخاب کنید و Opacity را روی ۵۰%- ۶۰% تنظیم کنید و سعی کنید آن را اندازه ی سر پیرمرد کنید. گوش ها را به صورت افقی تنظیم کنید ولی آنها را کمی بالا بیاورید و گوش های اسپاک برای آن بسازید.

اکنون از لایه ای که برای گوشها احتیاج خواهیم داشت کپی بگیرید. فعلا لایه ی جدید را مخفی می کنیم. (روی چشم کوچکی که روی لایه است کلیک کنید.)

در زیر می توانید چگونگی تنظیم آن را ببینید. توجه کنید که این تصویر بعد از پاک کردن قسمت پایینی صورت مرد طاس است که در مرحله ی بعد اینکار را انجام میدهیم.

Senior

در اینجا تصویر با Opacity 100% لایه نشان داده شده است.

Senior

اکنون ما باید چشم ها و بخش پایینی صورت مرد طاس را پاک کنیم. برای این منظور، می توانید از Eraser در قسمت جعبه ابزار استفاده کنید، و در قسمت تنظیمات Brush/Eraser ،opacity را برای لبه ها روی ۵۰% و برای بقیه ی قسمت ها ۱۰۰%، سایز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ و Hardness بین ۰% و ۳۰% تنظیم کنید. اما باید جوری تغییر دهید که ملموس باشد.

10

در زیر مشاهده می کنید که بعد از اتمام، کار شما به چه صورت باید باشد، لایه ی پیرمرد پنهان شده است تا بتوانید کار من را بهتر مشاهده کنید.

Senior

البته، تکنیک پاک کردن بدون خرابی تصویر را بعدا بررسی خواهیم کرد. باید یک ماسک لایه برای لایه ای که روی آن کار میکنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است، ایجاد کنید.

12

سپس به جای اینکه از Eraser استفاده کنید، میتوانید از ابزار Brush برای پاک کردن بخش ها بدون تخریب عکس استفاده کنید. ابتدا باید روی مستطیل سفید ماسک لایه که در زیر نشان داده شده کلیک کنید تا به حالت انتخاب درآید. سپس از ابزار Brush استفاده کنید و رنگ مشکی را برای پاک کردن تصویرتان انتخاب کنید، مانند همانکاری که با Eraser انجام دادید. مانند ابزار Eraser، می توانید Opacity، Hardness و سایز ابزار Brush را تنظیم کنید تا به نتایج مطلوبی برسید. از رنگ سفید در صورت لزوم برای بازگرداندن جاهایی که پاک کردید استفاده کنید.

13

مرحله ۱۱

برای مشاهده تمامی مراحل آموزش ، آموزش را بصورت کامل به همراه تصاویر های بکار برده شده در آموزش از تب خرید در بالا همین صفحه دزیافت کنید

  • hamid :
   ۲۰ دی ۹۳

   دوست عزیز من قبلا هم به شما گفتم این اموزش هایی که شما لینکاشون رو می دید زبان اصلی هستند ولی آموزش های ما ترجمه و فارسی, نکته بعدی لینکی که شما دادین در متن همین مطلب هم خودمون دادیم و معرفی کردیم سایت رو این سایت تمام آموزشاش فروشی هست و هیچ آموزش رایگانی در سایتش نیست این اموزش برای اولین بار توسط سایت ما ترجمه شده نزدیک به ۹ هزار کلمه

دیدگاه تان را بنویسید

کد تخفیف 20% فقط تا اول مهر ماه | کد تخفیف: GHADIR | با ارسال عدد 6677 به سامانه 10008590 از آخرین بروز رسانی های سایت زودتر از دیگران با خبر شوید