جهت مشاهده تخفیفات و بروز رسانی سایت عضو کانال تلگرام ما شوید

جهت مشاهده تخفیفات و بروز رسانی سایت پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

بررسی ویژگی جدید ۲۰۱۴ Adobe CC’s برای فتوشاپ ،ایندیزاین و ایلوستریتور

آموزش فتوشاپ,آموزش مقدماتی فتوشاپ,ویژگی های CC 2014در تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴ کمپانی Adobe خبر از آپدیت محصولات Creative Clouds مثل فتوشاپ ، ایلوستریتور، ایندیزاین ، دریم ویور و … و اضافه شدن ویژگی های جدید به این نرم افزار ها را داد، در این بخش می خواهیم نگاه دقیق تری به تغییرات ایجاد شده برای طراحان در محصولات Adobe ییندازیم.

Adobe Photoshop CC 2014

آموزش فتوشاپ,آموزش مقدماتی فتوشاپ,بررسی ویژگی های جدید فتوشاپ,
Linked Smart Object
linked smart object ها یا همان آبجکت های هوشمند در یک داکیومنت این امکان را به ما می دهد که بتوانیم سایز فایل ها را به صورت کوچک نگه داریم.هم چنین کاربران می توانند فایل هایشان را از طریق cloud به اشتراک بگذارند در نتیجه فایل های فتوشاپ در سایز کوچک می مانند و ارسال آنها راحت تر خواهد بود.به علاوه کاربران می توانند embedded smart object ها را به linked smart object ها تبدیل کنند.

منسجم سازی بهتر با Typekit
با استفاده از Typekit یکپارچگی و انسجام کار افزایش پیدا می کند چرا که وقتی در پنل لایه هایک لایه متنی را انتخاب کنیم می توانیم پیش نمایش زنده ای از فونت آنرا داشته باشیم.
یکی دیگر از کارهایی که Typekit برای ما انجام می دهد این است که وقتی فایلی را باز می کنیم اگر فونت فایل را نداشته باشیم با توجه به فونت هایی که ما داریم و فونت های استفاده شده در آن فایل یک فونت مناسب را برای نمایش انتخاب می کند. و به این صورت دیگر مسئله نداشتن فونت ها و جستجو برای پیدا کردن آنها حل می شود.

Updated Smart Guides

اگر کاربر فتوشاپ باشید حتما با ابزارهای guide آشنایی دارید در سری جدید محصولات adobe این ابزار ها فوق العاده هوشمند و بهتر شده اند در نتیجه اندازه گیری و قرار دادن اشیا ی مختلف در کنار یکدیگر با نشان داده اندازه ها به صورت زنده درآمده ست.به این صورت که به هنگام جابه جایی اشیا می توانید اندازه ها را به صورت زنده در آن واحد ببینید که کار را برای طراحان فوق العاده آسان تر کرده است.

Live Shape Update

در پنل properties کاربران بر روی میزان انحنای اشیا می توانند مدیریت داشته باشند به این صورت که میزان انحنا را برای چهار گوشه شکل هندسی شان در چهار فیلد مربوطه وارد می کنند. حالا این خاصیت در برنامه فتوشاپ دارد هرچه بیشتر شبیه به همین خاصیت در برنامه illustrator می شود.

Generate Image Assets

طراحان می توانند با وارد کردن دستور generate image assets یک فولدر جدید حاوی عکس های موجود و فعال در طرح شان بسازند و از آن در کارهایی مثل چاپ و طراحی سایت و سایر برنامه ها استفاده کنند.

Layer Comps

از طریق layer comps به راحتی می توانید به ویرایش و جستجو بپردازید.می توانید مکان قرار گیری لایه ها را عوض کنید و یا برخی از خصوصیات لایه ها را به روز رسانی کنید و تغییر دهید.همچنین کاربران می توانند layer comps ها را تحت کنترل smart object ها قرار دهند.

Path Blur Effect

[aparat]http://www.aparat.com/v/EH3nr[/aparat]

Motion Blur Effects

Motion effect ها می توانند به راحتی با استفاده از افکت path blur به یک مسیر اضافه شوند. افکت اضافه شده را می توان حتی بعد از اضافه شدن دوباره به صورت دلخواه تغییر داد.مسیرهایی که توسط فیلتر گذاشته می شوند در واقع جهت blur را مشخص می کنند.

کاربران م توانند جهت،سرعت blur،و چگونگی اعمال افکت blur را تغییر دهند و تنظیم کنند.این ها تنظیمات کلی هستند که هر موقع می توان آنها را تغییر داد و بدون هیچ مشکل و اختلالی درسایر بخش ها اعمال می شوند.کشیدن midpoint و یا اضافه کردن point های جدید باعث ایجاد انحنای blur در طول مسیر می شود.

کاربران می توانند شکل خود blur را هم با کشیدن point مرکزی و استفاده از انحناهای اضافی تغییر دهند.

افکت های اضافی هم می تواند به path blur اضافه شود شامل تنظیم strobe strength و strobe flashes که می توان دقیقا شکل یک عکس و یا هر طرح دیگری را تقلید کرد.

Spin Blur Effect

[aparat]http://www.aparat.com/v/WXgHm[/aparat]

Spin Blur

این افکت هوشمند یک شکل بیضی را بر روی تصویری که شامل spin blur است قرار می دهد. کاربران می توانند سایز و شکل و جهت چرخش این بیضی را تغییر دهند هم چنین میزان تیرگی که می خواهند به محیط داده شود.

Feather handles به کاربران اجازه می دهد تا فاصله از شروع افکت بلور تا لبه های شکل بیضی را تغییر دهند.

مثل افکت path blur افکت strobe و flashes را می توان در motion blur effect تنظیماتشان را انجام داد تا تصویر بیشتر شبیه یک طرح عکاسی شود تا یک طرح فتوشاپی.

برای کپی کردن blur دکمه های Alt+Ctrl را نگه دارید و افکت را به محیط دلخواه تان بکشید.

Focus Mask

 [aparat]http://www.aparat.com/v/hpLkr[/aparat]

این ابزار Select ها را بر اساس عمق یک تصویر انجام می دهد.در بخش تنظیمات کاربر می تواند مشخص کند که تصویر مورد نظر چقدر Focus داشته باشد یا در حالت خودکار قرار دهد تا selection به صورت دقیق و اتوماتیک انجام شود.

کاربران می توانند از ابزار add و subtract برای وارد و یا خارج کردن محیط ها به focus استفاده کنند.

با استفاده از ابزار soft edgr می توانیم در انتخاب لبه ها دقت بیشتری داشته باشیم.که البته نحوه استفاده از این ابزارها هم بستگی به نوع لبه و masked selection شما دارد.

بهینه شدن Type Tools

[aparat]http://www.aparat.com/v/gzG6p[/aparat]

Type Menu Changes

با انتخاب نوع لایه کاربران می توانند بدون انتخاب و تغییر فونت،به طور زنده پیش نمایش فونت ها را ببینند.به این صورت عمل انتخاب فونت مناسب سریع تر و راحت تر صورت می گیرد.

به علاوه کاربران می توانند در گالری فونت هایشان بر اساس ویژگی های یک فونت مثل نام،bold یا ایتالیک و یا narrow بودن جستجو انجام دهند.که این افزایش سرعت در جستجو برای وقتی مناسب است که به دنبال یک فونت خاص می گردیم.

Typekit Integration

 به کاربران اجازه می دهد که به حساب typekit شان دسترسی داشته باشند و فونت های جدید را پیدا و دانلود کنند و بلافاصه از آنها در فتوشاپ استفاه کنند.

Content-Aware Improvements

 ویژگی هایی از قبیل content-aware و fill و move و patch همگی به روز شده اند در نتیجه محیط هایی درعکس که شامل گرادیانت می باشد مثل آسمان، به آسانی blend می شود تا نتیجه بهتری داشته باشیم.

Expanded 3D Printing

 مدل های سه بعدی در فتوشاپ می توانند به طور مستقیم از برنامه توسط یک پرینتر سه بعدی چاپ شوند.می توان برای راحتی کار مدل های سه بعدی را در حالت دو بعدی ویرایش کرد و سپس نتیجه را به صورت سه بعدی دید و چاپ کرد.

Improved Stylus Support for Windows 8.1

نسخه های قبل فتوشاپ برای کار بر روی ویندوز ۸٫۱ کمی مشکل داشت.ولی در حال حاضر این مشکل کاملا برطرف شده است.و کاربران می توانند خطوط با کیفیت بالاتری را به دلیل افزایش فرکانس نمونه ها در واحد زمان تجربه کنند.

Adobe Illustrator CC 2014

ویژگی های جدید ایلوستریتور,اموزش ایلوستریتور,

Live Shapes

آموزش ایلوستریتور,آموزش ایلوستریتور cc

با انتشار آخرین نسخه از live corners کار و تغییر سریع در مستطیل ها و سایر اشکال هندسی فراهم شد.در پنل transform کاربران می توانند ابعاد شکل هندسی را وارد کنند میزان انحنای گوشه ها را تغییر دهند شکل گوشه های شکل را عوض کنند و بسیاری کارهایی از این قبیل را به راحتی انجام دهند.در واقع live corners به صورت چشم گیری پیشرفت داشته است چرا که اگر به یاد داشته باشید در نسخه قبل ما تنها اجازه تغییرات کمی را بر روی اشکال هندسی داینامیک داشتیم.

Pen Tool Update

آموزش ایلوستریتور,آموزش ایلوستریتور cc

در سری جدید تغییرات و به روز رسانی ها زیادی برای ابزار Pencil انجام شده است و آنرا به یکی از برجسته ترین و درخشانترین ابزارها تبدیل نموده است.کاربراین می توانند قبل قرار دادن Point ها مسیر را کاملا ببینند.دیگر بدون Anchor point می توان به مسیرها انحنا داد طول مسیرها را زیاد کرد و بسیاری کارهای دیگر از این قبیل خیلی راحت تر از قبل صورت می گیرد و باعث افزایش سرعت کار می شود.

به علاوه وقتی Snapping فعال باشد Anchor Point ها به انتخاب کاربر می توانند به مقیاس Pixel یا جداول و یا نقطه باشند.و با فعال بودن این گزینه آزادی عمل بیشتری دارید و هر موقع خواستید می توانید کار را تغییر دهید.

Anchor Point Update

 تغییر دیگری که در Anchor Point ها ایجاد شده است این است که می توان یک Anchor Point را به راحتی و سرعت از Corner به یک انحنای ملایم تبدیل کرد.این عمل توسط ابزار Convert anchor point امکان پذیر شده بود قبلا این ابزار مسیر را تغییر می داد و باعث می شد که کاربر مجددا بعد از تبدیل Anchor point به یک منحنی کار را تکرار کند ولی الان کاربران میتوانند از ابزار anchor point استفاده کنند و با نگه داشتنه دکمه های Alt و یا Option ، Point ها و منحنی ها را به یکدیگر تبدیل کنند بدون این که تغییری در مسیر کشیده شده ایجاد شود.

Pencil Tool Update

آموزش ایلوستریتور,آموزش ایلوستریتور cc

به علاوه سطوح fidelity ه به ابزار pencil اضافه شده است باعث می شود که کنترل بیشتری بر روی رسم داشته باشید و منحنی و ها و خطوط به کیفیت بیشتری کشیده شوند.

CSS and SVG Export

 در حال حاضر Illustrator به راحتی کد css را برای کاربرانش تولید می کند و کاربران به راحتی می توانندکدهای تولید شده را به صفحه طراحی وب خود کپی کنند.به علاوه کاربران می توانند فایل های svg را که مقیاس پذیر و داینامیک و سازگار باهر نوع سایز صفحه ای هستند را وقتی در صفحه وب پیاده سازی کردند بردارند.

 GPU Performance

 یک ویژگی برای کاربران ویندوز ۷ و ۸ و استفاده کنندگان از کارت های گرافیک NVidia این است که می توانند خروجی کار Illustrator را توسط پردازنده گرافیکی و در حین کار مشاهده کنند. که باعث سرعت کار و افزایش بهره وری در برنامه می شود.

Hello Screen

آموزش ایلوستریتور,aآموزش ایلوستریتور cc

صفحه hello screen در بخش home>welcome قابل دسترسی است و اطلاعاتی در مورد نرم افزار illustrator به شما می دهد.هم چینین آموزش های مربوط به illustrator مثل ویدئو ها و جزوه های نمونه و اموزشی.که این بخش برای کاربران تازه وارد بسیار عالی و مفید می باشد.

Adobe InDesign CC 2014

آموزش ایندیزاین,آموزش ایندیزاین cc

Tables Update

آموزش ایندیزاین,آموزش ایندیزاین cc

وقتی طراحان با جدوال کار می کنند با کلیک کردن و کشیدن می توانندکلیه ستون ها را از راست به چپ و یابرعکس حرکت دهند.هم چین با عمل copy و paste می توانند محتوای داخل هر سلول را به سلول های دیگر ببرند.

Typekit Update

 همانند تغییراتی که در فتوشاپ و illustrator دیدیم InDesign هم یک جستجوی داخلی برای پیدا کردن فونت های غایب در هر داکیومنت دار.این کار باعث افزایش سرعت کاربر می شود و به علاوه typekit هم از طریق دانلود فونت های لازم قابل استفاده می شود.

EPUB Fixed Layout Option

 این بخش به طور ویژه برای چاپ کتاب های الکترونیکی برای ipad طراحی شده است. EPUB Fixed Layout به کاربران اجازه می دهد که کتاب هایی را برای آیپد طراحی کنند که تنها منحصر به فرد این دستگاه باشد.این بخش برای طراحی کتاب هایی به کار گرفته می شود که حاوی عکس های سنگینی هستند و یا باید با دقت خیلی بالایی طراحی شوند به هر حال این نکته که بتوان از یک طرح در چندین دستگاه استفاده کرد خیلی نکته مفید و خوبی است ولی گاهی اوقات یک طراح طرحی در سر دارد که می خواهد فقط در یک مکان و وسیله و شرایط خاص پیاده سازی شود.

گروه بندی رنگ ها

آموزش ایندیزاین,آموزش ایندیزاین cc

مثل illustrator حالا دگیر indesign هم شامل فولدری است شامل پنل نمونه ها که به کاربر این اجازه را می دهد که رنگ ها را گروه بندی و مرتب کند. به علاوه کاربران می توانند این نمونه ها را از برنامه های دیگر به برنامه خود اضافه کنند و یا برعکس.

Seamless Update

آموزش ایندیزاین,آموزش ایندیزاین cc

این بخش در indesign کاملا جدید است. ولی جای نگرانی نیست.بالاخره کاربران می توانند تنظیمات نسخه های قبلی شان را به نسخه جدید وارد کنند و کم کم با تغییرات اعمال شده در ورژن جدید آشنا شوند.

جستجوی پیشرفته

 در نسخه های قبل تنها می توانستید در متن به سمت جلو حرکت کنید ولی در نسخه فعلی گزینه های find previouse و find next هم اضافه شده است. هم چین سرعت جستجو به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

Behance Integration

 کاربران می توانند مستقیم کارهایشان را از indesign در پروفایل behance ذخیره کنند که این اجازه را به کاربران می دهد تا پروژه های تکمیل شده و یا در حال تکمیل خود را به اشتراک بگذارند.مشابه این گزینه را در فتوشاپ و illustrator هم داشتیم.

Effect Scaling

هر افکتی مثل سایه که به هر object مثلا یک متن داده شود قابل اندازه گیری و تغییر در اندازه هایش می باشد.در نسخه جدید این اندازه ها به صورت اتوماتیک تنظیم می شوند تا به بهترین شکل مناسب شی مورد نظر شوند.

تغییرات اضافه تر

در نسخه های قبلی تولید کد QR به شکل دستی صورت می گرفت ولی در این نسخه این کد به صورت اتوماتیک تولید می شود.زیر نویس ها یا همان footnote تغییر پیدا کرده است به این شکل که دیگر میتوان زیرنویسها را داخل یک فریم قرار داد.در نسخه های جدید خروجی کار به صورت اتوماتیک به صورت pdf چاپ می شود بدون اینکه کاربر مجبور باشد فایل را در فرمت pdf ذخیره کند و بعد انرا چاپ کند.و در نهایت این که وقتی کاری را با InDesign انجام دادید می توانید فایل های pdf idml را هم درآن قرار دهید در نتیجه کار شما بر روی هر نسخه از InDesign به راحتی باز می شود.

کلیه حقوق ترجمه این مقاله متعلق به پارسی سایت بوده و بازنشر آن با ذکر منبع مجاز می باشد