جهت مشاهده تخفیفات و بروز رسانی سایت عضو کانال تلگرام ما شوید

جهت مشاهده تخفیفات و بروز رسانی سایت پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

آموزش فتوشاپ : چطور از Blend if در فتوشاپ استفاده کنیم ؟

[before-after]آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ

[/before-after]

آموزش فتوشاپ | کاربرد Blend If در فتوشاپ

در این آموزش فتوشاپ که بصورت ویدیویی و فارسی برای شما تهیه شده است به بررسی قابلیت Blend If در فتوشاپ می پردازیم ، شاید خیلی از کاربران نرم افزار فتوشاپ با این ویژگی وکاربرد آن آشنایی نداشته باشند ولی ما در این آموزش فتوشاپ ویدیویی این ویژگی و کاربرد آن را به شما آموزش می دهیم

Blend If یکی از قدرتمندترین تنظیمات ترکیب لایه در ادوبی فتوشاپ است. این اسلایدرها قابلیت کنترل متنوعی بر نحوه‌ی ترکیب اطلاعات دو لایه‌ی جدا بر اساس مقادیر روشنایی آنها در اختیار شما قرار میدهند.

در ویدیوی بالا، اسلایدرهای Blend If را در عمل به شما نشان می‌دهم. من میخواهم به این عکس یک استایل هالیوودی با تون رنگ آبی سیر با زمینه‌ی نارنجی بدهم. برای ایجاد تون رنگ برای این عکس، از دو لایه رنگی سالید برای تنظیم حالت ترکیبی (blend mode) استفاده میکنم. یکی از آنها سایه است که رنگ آبی سیر دارد و دیگری هایلایت است که رنگ آن نارنجی است.

آموزش فتوشاپ

برای این تصویر، ما میخواهیم که رنگ آبی سیر بروی نواحی تیره‌ی تصویر تاثیر بگذارد. برای انجام این کار، بروی لایه کلیک دوبل کنید تا پنل Layer Options (تنظیمات لایه) باز شود. اسلایدر مهم در اینجا اسلایدر پایینی است. مثلث‌های سفید را سمت چپ بکشید و بدین ترتیب میبینید که رنگ آبی سیر تنها بروی سایه‌ها تاثیر میگذارد. در صورتی با گرفتن کلید Alt بروی مثلث‌ها کلیک کنید به دو قسمت تقسیم میشود، و بدین صورت میتوانید افکت ترکیبی را در تصویر فید کنید.

کار مشابهی را برای هایلایت‌ها انجام دهید. گرچه این بار میخواهیم سایه‌ها را حفظ کنیم ، بنابراین مثلث‌های سیاه را به سمت راست ببرید. مجددا با گرفتن کلید Alt و کلیک بروی مثلث، آن را به دو قسمت تقسیم کنید تا ترکیب آنرا در تصویر فید کنید.

آموزش فتوشاپ

تصویر با تون رنگی اعمال شده. به رنگ آبی سیر در سایه‌ها و رنگ نارنجی پوست مدل توجه کنید.

تنها چیزی که باقی مانده تغییر شفافیت (opacity) کلی لایه است و پس از آن کار شما تمام است.

منبع